Kurs makijażu z Aleksandrą Kaj: „Makijaż ślubny” | Akademia Makijażovvni

Kurs makijażu "Makijaż ślubny" z Aleksandrą Kaj 25.10.2021

Hejka! Dziś przychodzimy ze wspomnieniami z kolejnych październikowych warsztatów makijażu. Pomimo, iż sezon ślubny już dobiegał końca 25 października odbyło się szkolenie o temacie „Makijaż ślubny”.  Oczywiście zdarzają się także pary młode, które decydują się na swój wyjątkowy dzień w miesiącach zimowych, dlatego temat makijażu ślubnego to zawsze temat na czasie.

Szkolenie poprowadziła – niezawodna w tym temacie – Aleksandra Kaj, która makijażem profesjonalnym zajmuje się już od 13 lat! Wszystko, co osiągnęła w tej dziedzinie zawdzięcza swojej wytrwałości, zaangażowaniu i bezgranicznej miłości do makijażu.

Malowała podczas sesji zdjęciowych m.in. w Mediolanie, Wenecji, Londynie oraz w Polsce. Współpracuje przy edytorialach, pokazach mody, programach telewizyjnych oraz teledyskach .

Nasz warsztatowy dzień w Makijażovvni rozpoczęliśmy wykładem, którego temat brzmiał: „Omówienie kształtów twarzy oraz obsługi klientki w trakcie makijażu ślubnego. Profesjonalna usługa od A do Z.” Jak możecie się domyślić było sporo ciekawostek oraz porad.

Podczas tego warsztatowego dnia opowiedziała ona nam nieco o zjawisku światłocienia oraz jego znaczeniu w modelowaniu twarzy, a także omówiła kobiece kształty twarzy. Dodatkowo przedstawiła obsługę klientki w czasie makijażu ślubnego – przebieg makijażu, stworzenie oferty pakietu ślubnego, pytania, które należy zadać przyszłej pannie młodej.

A oto szczegółowe zagadnienia poruszone przez Aleksandrę:

 • omówienie kobiecych kształtów twarzy – rodzaje i charakterystyczne cechy dla poszczególnych typów urody
 • do jakiego kształtu twarzy dążymy przy makijażu? 
 • zjawisko światłocienia – jego znaczenie w modelowaniu twarzy
 • rozjaśnianie, kontur, róż i rozświetlacz – czym są i jak poprawnie je nakładać na dany kształt twarzy?
 • pytania, które należy zadać klientce podczas makijażu próbnego i dlaczego należy go wykonać przed ślubnym?
 • przebieg makijażu ślubnego – na co zwrócić uwagę przy jego wykonywaniu?

Po godzinnej części wykładowej nadszedł czas na krótką przerwę, kawkę oraz gwóźdź programu, czyli pokaz makijażu. Szkolenie dostarczyło rzetelnej i niezbędnej wiedzy w zakresie stworzenia makijażu ślubnego opartego o trwałość, wodoodporność skóry oraz o zbudowanie rozświetlającego, a zarazem podkreślonego oka z akcentem na rzęsy. Pokazana została także autorska technika klejenia rzęs Aleksandry. Oto reszta aspektów, które zostały pokazane podczas kursu:

 • pielęgnacja skóry przed wykonaniem makijażu – jak ważny jest dobór odpowiedniej pielęgnacji by makijaż był trwały i wodoodporny
 • budowanie makijażu oka – perfekcyjne blendowanie, technika nakładania pigmentów i łączenia ich z matami, dobór kolorystyczny makijażu do stylizacji ślubnej
 • lekka kreska uzyskana za pomocą kredki i cienia – na co zwrócić uwagę podczas jej tworzenia, jakie kształty oka ją dyskwalifikują
 • klejenie rzęs – autorska technika klejenia kępek Aleksandry Kaj – efekt kociego oka
 • konturowanie i rozświetlanie twarzy – efekt zdrowej skóry, sposoby na trwały i wodoodporny makijaż przy zachowaniu efektu glow
 • precyzyjny makijaż ust – dobór pomadki, perfekcyjny kontur

Gdy makijaż był już w pełni wykonany, nastąpił czas zdjęć, rozdania certyfikatów oraz giftbagów, obiad, a także część praktyczna, podczas której to kursantki miały skorzystać ze wskazówek Aleksandry i wykonać na modelkach makijaż ślubny.

Prowadząca nie opuszczała na krok swoich kursantek i miała pod okiem każdą z nich. Nieustannie służyła pomocą i swoimi wskazówkami, dzięki czemu każda z kursantek mogła wyciągnąć coś dla siebie i stworzyć piękny makijaż. Przekonacie się same przeglądając galerię zdjęć.

I tak oto emocjonujący dzień dobiegł końca. Dziękujemy Aleksandrze za poprowadzenie praktycznego szkolenia "Makijaż ślubny" , a także naszym kursantkom za zaufanie i uczestnictwo w warsztatach.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jakie szkolenia makijażu jeszcze organizowałyśmy, koniecznie zerknij do zakładki: Poprzednie wydarzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *