Kurs makijażu z Pauliną Serkowską: „Soft Glam to Kim Kardashian” | Akademia Makijażovvni

Szkolenie makijażu z Pauliną Serkowską

Szkolenie makijażu "Soft Glam to Kim Kardashian" z Pauliną Serkowską

Październikowe dni w Akademii Makijażovvni mijały nam cudownie. Tak też było 11.10.2021, kiedy to ugościliśmy Paulinę Serkowską, która wykonała pokaz makijażu „Soft Glam to Kim Kardashian”.

Paulina to młoda, utalentowana makijażystka z Trójmiasta. Uwielbia stonowane, klasyczne makijaże w stylu Kim Kardashian. Jest w stanie podkreślić każdą urodę tak, aby klientka czuła się kobieco – co mogliśmy tego dnia zobaczyć.

Dzień warsztatowy składał się z dwóch części: części wykładowej oraz pokazowo-praktycznej. Oczywiście wszystko w formie stacjonarnej oraz online na LIVE’ie. Całe to wydarzenie miało miejsce w centrum miasta – w białostockich Spodkach.

Paulina podczas wykładu dokonała analizy wszystkich typów cery, przedstawiła czynniki wpływające na jej rodzaj, a także opowiedziała o doborze pielęgnacji oraz kosmetyków do odpowiedniej cery. Dodatkowo poruszyła temat modelowania konkretnych kształtów twarzy.

Po części wykładowej kursantki mogły nabrać sił przy kawie oraz małym, słodkim „co nieco”.

Drugą część stanowił pokaz makijażu. Paulina zmalowała „Soft Glam to Kim Kardashian”.

Najpierw wykonała delikatny makijaż z efektem glow, subtelnie podkreślającym urodę, natomiast po tym przyciemniła makijaż na wieczorowy – w stylu Kim Kardashian. W międzyczasie był także czas na zdjęcia, a także podpowiedzi Pauliny, jak zrobić dobre fotografie.

A oto zagadnienia, które zostały poruszone na pokazie:

  • odpowiedni dobór kosmetyków i narzędzi pracy
  • technika konturowania (modelowania twarzy) na mokro-wyszczuplenie i podkreślenie rysów twarzy
  • jak uzyskać promienną i rozświetloną cerę
  • odpowiednia technika aplikacji bronzera, różu i rozświetlacza w celu wymodelowania twarzy
  • wyczesywanie brwi na mydełko
  • odpowiednia aplikacja cieni, ich prawidłowe blendowanie
  • jak uzyskać kocie i większe oko
  • odpowiednia metoda aplikacji kępek
  • poprawny makijaż ust

Oczywiście zarówno osoby uczestniczące na żywo, jak i online- poprzez transmisję LIVE mogły na bieżąco zadawać pytania Paulinie, co z chęcią czynili.

Po tej części nastąpiło rozdanie certyfikatów osobom uczestniczącym jedynie w pokazie.

Reszta miała zapewnioną przerwę obiadową. Był to także czas na zdjęcia, rozmowy i krótki odpoczynek.

Każda z uczestniczek warsztatów stacjonarnych otrzymała imienny certyfikat uczestnictwa, a także giftbag z podarkami od naszych partnerów (m.in. Boho Beauty, Vita Liberata, Cravvi, Pierre Rene, Golden Rose, Mua Accessories), a także od nas 🙂

Po oficjalnym zakończeniu pokazu nastąpiła część praktyczna – każda z kursantek mogła spróbować swoich sił wykonując makijaż inspirowany wskazówkami Pauliny.

Makijażystka bacznie przyglądała się poczynaniom uczestniczek i była cały czas z nimi. Każda z nich mogła podpytać o interesującą ją kwestię profesjonalisty w branży makijażowej.

Cały dzień zakończył się rozdaniem certyfikatów i giftbagów oraz pięknymi makijażami zmalowanymi przez nasze kursantki. Część z nich możecie obejrzeć w galerii. 

To był dzień pełen emocji i początek naszej dwumiesięcznej Akademii Makijażovvni.

Dziękujemy Paulinie za poprowadzenie tego fenomenalnego kursu "Soft Glam to Kim K." oraz za obecność każdej z Was – zarówno na żywo, jak i wirtualnie! <3

Jeżeli chcesz zobaczyć, jakie szkolenia makijażu jeszcze organizowałyśmy, koniecznie zerknij do zakładki: Poprzednie wydarzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *